Samarbetspartner

LKAB
Gällivare Kommun
NSD
New Boliden
Falcks
coopnorr
ungdomsradet
Sparbanken Nord
Region Norrbotten
Bambuser
GG Handel AB Tingstad
Privab Top Bostäder
Grafex Kronagg
Norrmejerier RW Larm & Säkerhet
Maltlasse AB Assurera
Polfärskt Orkla
Svensk Cater Lantmannen
Ewerman Arla
Länstrafiken Norrbotten Kontex
Nex Sibylla
Nordan Beyron Door
Gällivare Rör
Unilever Findus Quality Resort
Brasseriet JTA Signal och Andersson

 

Resultat

Fredag

 

Stående skyttar Förening Skjutomg 1 Skjutomg 2 Resultat Placering
Miranda Karlsson Gällivare 189 184 189 1
Elsa Krigsman Gällivare 186 189 189 2
Veronica Ström I19 187 187 187 3
Hanna Johansson Vännas 184 185 185 4
Vincent Stridsson Gällivare 181 178 181 5
Sofia Arktedius Gällivare 174 176 176 6
Anna Grönlund Piteå 173 171 173 7
Andre Engström Piteå 149 171 171 8
Hampus Wärme I19 147 159 159 9
Elsa Josefsson Kiruna 150 154 154 10
Andreas Lejon Piteå 88 97 97 11
Martin Blombäck Piteå 97 91 97 12
Ivan Kåhrström Piteå 82 83 83 13
Jesper Olsson Piteå 71 35 71 14
           
Sittande skyttar Förening Skjutomg 1 Skjutomg 2 Resultat Placering
Petter Asplund I19 198 200 200 1
Nadja Kurkkio Gällivare 200 195 200 2
Axel Vikström I19 199 199 199 3
Sofia Öhman Gällivare 197 199 199 4
Gabriella Nilsson Rova  Gällivare 197 199 199 5
Einar Kurkkio Gällivare 199 197 199 6
Mikaela Yngman Gällivare 197 198 198 7
Linus Holmgren I19 198 193 198 8
Ida Wärme I19 194 197 197 9
Moa Berggren Gällivare 197 196 197 10
Caroline Rannebo  Gällivare 185 195 195 11
Vicktor Sjöström I19 192 194 194 12
Kevin Fjordell Kemi Kiruna 188 194 194 13
Elis Eliasson Piteå 194 192 194 14
Edvin Malmgren Gällivare 194 191 194 15
Kevin Karlsson I19 194 190 194 16
Linus Rova Kiruna 194 190 194 17
Oscar Söhrman Kiruna 193 193 193 18
Elin Holmgren I19 189 193 193 19
Alfred Andersson I19 193 185 193 20
Ramses Öhrval I19 192 187 192 21
Milton Söhrman Kiruna 186 190 190 22
Melker Öhman I19 190 183 190 23
Gustav Holmgren I19 187 188 188 24
Kenny Andersson Gällivare 187 187 187 25
Johan Utsi Häggrud Gällivare 177 186 186 26
Aron Yngman Gällivare 185 185 185 27
Ulf Jonsson Gällivare 164 173 173 28
Theodor Lundberg Gällivare 170 167 170 29
Hugo Joki Kiruna 157 166 166 30
Nemi Nilede I19 152 165 165 31

 

Lördag

 

Falling Target

 

Stående skyttar

Deltagare Förening Kval Placering
Veronica Ström I19 28 1
Miranda Karlsson Gällivare 23 2
Elsa Krigsman Gällivare 22 3
Vincent Stridsson Gällivare 14 5
Hanna Johansson Vännäs 16 4
Sofia Arktedius Gällivare 11 6
Hampus Wärme I19 8 8
Anna Grönlund Piteå 5
Andreas Lejon Piteå 3
Martin Blombäck Piteå 2
Elsa Josefsson Kiruna 9 7
Jesper Olsson Piteå 1
Andre Engström Piteå 6
Ivan Kåhrström Piteå 1

 

Kvartsfinal Semifinal Final
Placering
Veronica Ström 4
Hampus Wärme 3
Veronica Ström 6 Elsa Krigsman 6 1
Elsa Krigsman 6 Elsa Krigsman 8 Vincent Stridsson 5 2
Sofia Arktedius 2
Miranda Karlsson 6
Elsa Josefsson 3 Miranda Karlsson 8 Veronica Ström 5 3
Vincent Stridsson 9 Miranda Karlsson 1  
Hanna Johansson 1
Vincent Stridsson 3

 

Sittande skyttar

Deltagare Förening Kval Placering
Petter Asplund I19 36 5
Nadja Kurkkio Gällivare 37 3
Axel Vikström I19 39 1
Sofia Öhman Gällivare 36 6
Gabriella Nilsson Rova Gällivare 34 9
Einar Kurkkio Gällivare 37 4
Mikaela Yngman Gällivare 39 2
Vicktor Sjöström I19 33 10
Edvin Malmgren Gällivare 36 7
Oscar Söhrman Kiruna 34 8

 

Kvartsfinal Semifinal Final
Axel Vikström 10
Oscar Söhtman 8
Axel Vikström 10 4
Mikaela Yngman 10 Petter Asplund 10 2
Edwin Malmgren 7
Mikaela Yngman 10 3
Nadja Kurkkio 10 Einar Kurkkio 10 1
Petter Asplund 10
Einar Kurkkio 10
Sofia Öhman 9

 

 

 

Söndag

 

Stående skyttar

Final
Veronica Ström Guld
Elsa Krigsman Silver
Vincent Stridsson Brons

 

Deltagare Förening Omg. 1 Omg. 2 Resultat fredag Söndag 40 skott Resultat kval
Veronica Ström I19 187 187 187 377 564
Miranda Karlsson Gällivare 189 184 189 371 560
Elsa Krigsman Gällivare 186 189 189 370 559
Vincent Stridsson Gällivare 181 178 181 367 548
Hanna Johansson Vännas 184 185 185 365 550
Sofia Arktedius Gällivare 174 176 176 342 518
Leo Asplund I19 0
Hampus Wärme I19 147 159 159 317 476
Lukas Silverlind Kiruna 0
Anna Grönlund Piteå 173 171 173 310 483
Andreas Lejon Piteå 88 97 97 259 356
Martin Blombäck Piteå 97 91 97 135 232
Elsa Josefsson Kiruna 150 154 154 314 468
Jesper Olsson Piteå 71 35 71 102 173
Andre Engström Piteå 149 171 171 314 485
Ivar Kåhrström Piteå 82 83 83 218 301

 

Sittande skyttar

Final
Axel Vikström Guld
Petter Asplund Silver
Mikaela Yngman Brons

 

Deltagare Förening Omg 1 Omg 2 Resultat fredag Söndag 40 skott Resultat kval
Petter Asplund I19 198 200 200 398 598
Nadja Kurkkio Gällivare 200 195 200 392 592
Axel Vikström I19 199 199 199 398 597
Sofia Öhman Gällivare 197 199 199 396 595
Gabriella Nilsson Rova Gällivare 197 199 199 391 590
Einar Kurkkio Gällivare 199 197 199 399 598
Mikaela Yngman Gällivare 197 198 198 399 597
Linus Holmgren I19 198 193 198 384 582
Ida Wärme I19 194 197 197 398 595
Moa Berggren Gällivare 197 196 197 390 587
Caroline Rannebo Gällivare 185 195 195 355 550
Vicktor Sjöström I19 192 194 194 388 582
Kevin Fjordell Kemi Kiruna 188 194 194 382 576
Elis Eliasson Piteå 194 192 194 386 580
Edvin Malmgren Gällivare 194 191 194 388 582
Kevin Karlsson I19 194 190 194 383 577
Linus Rova Kiruna 194 190 194 387 581
Oscar Söhrman Kiruna 193 193 193 392 585
Elin Holmgren I19 189 193 193 363 556
Alfred Andersson I19 193 185 193 379 572
Ramses Öhrval I19 192 187 192 376 568
Milton Söhrman Kiruna 186 190 190 378 568
Melker Öhman I19 190 183 190 377 567
Gustav Holmgren I19 187 188 188 378 566
Kenny Andersson Gällivare 187 187 187 375 562
Johan Utsi Häggrud Gällivare 177 186 186 373 559
Aron Yngman Gällivare 185 185 185 365 550
Ulf Jonsson Gällivare 164 173 173 305 478
Theodor Lundberg Gällivare 170 167 170 365 535
Hugo Joki Kiruna 157 166 166 344 510
Nemi Nilede I19 152 165 165 165

 

 

Copyright LillaVM.se 2016