Samarbetspartners

LKAB
Gällivare Kommun
NSD
New Boliden
Falcks
coopnorr
upp
Sparbanken Nord
Region Norrbotten
NOVA Karlgrens
Scandic ICA Kvantum
CR8 lillavm.se
Nårrmåleri AB Sisu
GG Handel AB Tingstad
Privab Top Bostäder
Grafex Kronagg
Norrmejerier RW Larm & Säkerhet
Maltlasse AB lapplandsgymnasium
Polfärskt Orkla
Laponia Lennarts VVS
Svensk Cater Lantmannen
Ewerman Arla
Länstrafiken Norrbotten Kontex
SEB Laponia
Nordan Beyron Door
Mineteam
Handelsbanken
Gällivare Rör
Unilever Findus
Brasseriet JTA Signal och Andersson
Jobmeal

 

Resultat

 

 

Fredag 1 Mars

 

 
 
Nr   Tid   Match   Grupp   Resultat  
14.00 Gällivare SK - Kiruna FF P16  Pojkar 16 0 - 2 
14.30 Malmbergets AIF - Kiruna FF F16  Flickor 16 2 - 2 
15.00 MAIF Vit - MAIF Grön  Flickor 14 2 - 1 
15.30 Unbyns IF - TIF Boden  Flickor 16 2 - 1 
16.00 Jokkmokks SK F14 - Pajala IF  Flickor 14 0 - 0 
16.30 Kiruna FF P16 - Jokkmokks SK P16  Pojkar 16 1 - 2 
17.00 Kiruna FF F16 - Alviks IK  Flickor 16 2 - 2 
     

 

 

Lördag 2 Mars

 

 
 
09.00 Jokkmokks SK P16 - Gällivare SK Pojkar 16 1 - 0 
09.30 TIF Boden - Malmbergets AIF Flickor 16 1 - 1 
10 10.00 Alviks IK - Unbyns IF Flickor 16 0 - 9 
11 10.30 MAIF Grön - Jokkmokks SK F14 Flickor 14 4 - 1 
12 11.00 Pajala IF - MAIF Vit Flickor 14 0 - 0 
13 11.30 Kiruna FF P16 - Gällivare SK Pojkar 16 0 - 0 
     
14 13.30 TIF Boden - Kiruna FF F16 Flickor 16 1 - 0 
15 14.00 Alviks IK - Malmbergets AIF Flickor 16 1 - 2 
16 14.30 MAIF Vit - Jokkmokks SK F14 Flickor 14 4 - 0 
17 15.00 MAIF Grön - Pajala IF Flickor 14 1 - 2 
18 15.30 Jokkmokks SK P16 - Kiruna FF P16 Pojkar 16 2 - 1 
19 16.00 Kiruna FF F16 - Unbyns IF Flickor 16 1 - 0 
     
20 17.00 Alviks IK - TIF Boden Flickor 16 0 - 0 
21 17.30 Malmbergets AIF - Unbyns IF Flickor 16 1 - 7 
22 18.00 Gällivare SK - Jokkmokks SK P16 Pojkar 16 3 - 2 
     

 

 

Söndag 3 Mars

 

 
 
23 08.00 Jokkmokks SK P16 - Kiruna FF P16 Pojkar 16 4 - 1 
24 08.30 Semi 1: MAIF Vit - Jokkmokks SK F14 Flickor 14 2 - 1 
25 09.00 Semi 2: Pajala IF - MAIF Grön Flickor 14 1 - 2 
26 09.30 3:e pris TIF Boden - Malmbergets AIF Flickor 16 1 - 2 
27 10.00 Gällivare SK - Kiruna FF P16 Pojkar 16 2 - 0 
28 11.00 3:e pris Jokkmokks SK F14 - Pajala IF Flickor 14 0 - 2 
29 12.00 Jokkmokks SK P16 - Gällivare SK Pojkar 16 2 - 1 
     
30 13.00 Final: Unbyns IF - Kiruna FF F16 Flickor 16 3 - 4 
31 13.45 Final: MAIF Vit - MAIF Grön Flickor 14 5 - 4 
32 14.30 Final: Jokkmokks SK P16 - Gällivare SK Pojkar 16 4 - 1 



Tabell Flickor 14

Pl.   Lag   M   V   O   F   GM   IM   +/-   P   
1   MAIF Vit   3   2   1   0   6   1   5   7   
2   Pajala IF   3   1   2   0   2   1   1   5   
3   MAIF Grön   3   1   0   2   6   5   1   3   
4   Jokkmokks SK F14   3   0   1   2   1   8   -7   1   

Tabell Flickor 16

Pl.   Lag   M   V   O   F   GM   IM   +/-   P   
1   Unbyns IF   4   3   0   1   18   3   15   9   
2   Kiruna FF F16   4   1   2   1   5   5   0   5   
3   TIF Boden   4   1   2   1   3   3   0   5   
4   Malmbergets AIF   4   1   2   1   6   11   -5   5   
5   Alviks IK   4   0   2   2   3   13   -10   2   


Tabell Pojkar 16

Pl.   Lag   M   V   O   F   GM   IM   +/-   P   
1   Jokkmokks SK P16   6   5   0   1   13   7   6   15   
2   Gällivare SK   6   2   1   3   6   7   -1   7   
3   Kiruna FF P16   6   1   1   4   5   10   -5   4   

Copyright lillavm.se 2019